Kolejny dzień w stolicy, poniedziałek zaskoczył mnie naprawdę mocno. Zostałem zaproszony do programu Onet Rano który prowadzi Jarosław Kuźniar. Mega,  a wiecie dlaczego? Bo będziemy mieli okazję opowiedzieć o autyźmie burząc stereotypy. Jednego nie rozumiem jednak, dlaczego niektórzy z Was mają z tym problem że to Jarek mnie gości. To że mówimy o temacie jest najważniejsze, zarzucacie mi że się sprzedałem, że mam parcie na szkło. A jak inaczej mamy uświadamiać? Jarek jest świetnym człowiekiem, mega osobowością telewizyjną i Onet Rano podjął się tematu trudnego, mało popularnego i to w pełni, nie tylko o tej lżejszej stronie.

Onet Rano oraz Jarosław Kuźniar – I owe You! We owe You. Dziękujemy!

Byłem zestresowany, chciało mi się pić, zasychało mi w gardle ale wyszło rewelka. Żeby nie było, nic nie było konsultowane, nie wiedziałem o co Jarek będzie mnie pytał i w jakim kierunku pójdzie ta rozmowa. Szacunek za podjęcie tematu, a Ci którzy mają problem że Onet mnie zaprosił mogą kolokwialnie się walić. 😉 O!

Studio Onet Rano to coś niesamowitego, make up, kawusia,  wszystko na zegarek, ale i przyjacielska atmosfera, profesjonaliści i ludzie którzy z uśmiechem podejmują trudne tematy jak ten NASZ.

Autyzm i Akceptacja.

W zasadzie po wszystkim nie pamiętałem jak potoczyła się ta rozmowa, ale wyszło rewelka. Kolejne kilka tysięcy ludzi uświadomione, Cel osiągnięty.

Potem miałem chwilę przerwy na lunch. Z Londynu przejazdem w Warszawie był mój wspaniały przyjaciel James wraz z partnerką, nie obyło się bez kawusi na mieście oraz sprezentowaniu mu książki, w końcu to czas by nauczył się polskiego.

IMG_0371 Wspaniałe spotkanie, a już po lunchu leciałem na Pragę by spotkać się z przybyłymi na spotkanie ze mną w SWPS. Przepiękna uczelnia. Wiecie co, za każdym spotkanie, wykładem stresuje się tak samo, To jest coś w rodzaju tremy, ale gdy tylko wchodzę we flow rozmowy czuje się świetnie.

Na sali w SWPS było sporo ludzi, spotkanie prowadziła niesamowita dr Magdalena Śniegulska. Pani dr Zajmuje się psychologią rozwojową dzieci i młodzieży, zaburzeniami zachowania i interwencją kryzysową. Interesuje się psychologią zdrowia i neuropsychologią. Po spotkaniu wywiązała się niesamowita dyskusja, dziękuję wszystkim którzy przybyli, jesteście mega.

To był kolejny dzień, poniedziałek. Pełen emocji, spotkań oraz tremy. Warszawo jesteś awesome. IMG_0410

To jest naprawdę niesamowite że jesteście tak otwarci, tak cudowni i że poświęcacie swój czas na to by posłuchać jak opowiadam o byciu tatą, by zamienić pare zdań po spotkaniach i że wszyscy chcemy budować tą jakże ważną świadomość autyzmu. Bo w końcu chodzi tu o słowa na A. Autyzm i akceptacja.

Screen Shot 2017-03-26 at 17.16.06

Kolejny dzień za nami, we wtorek zostałem zaproszony na wywiad do siedziby Fundacji Synapsis przez PAP oraz na spotkanie autorskie zaraz po wywiadzie.

Wywiad który przeprowadzono ze mną ma dość przewrotny tytuł. W trakcie autoryzacji tekstu miał on być pt: Autyzm to nie stypa, został zmieniony na – Autyzm jest piękny, i to rozpętało ogromną „gównoburzę” w internetach. Ludzie niestety nie czytając treści skupili się na samym tytule. Autyzm jest piękny, czyli autyzm jest różnorodny, inny, ale dla ludzi którzy mają zamknięte głowy liczy się tylko tytuł, a nie to że budujemy  świadomość. Dziękuję za ten wywiad i za rozmowę z PAP.

Zapraszam na wywiad:

Autyzm jest piękny -PAP

Z kolei po tym wywiadzie rozpoczęliśmy spotkanie w Fundacja Synapsis  które poprowadziła Joanna Grochowska. Spotkanie pełne energii, pytań, rozmów i uśmiechu. Poczułem się jak wśród przyjaciół czy rodziny. Dziękuję z całego serca Łukaszowi Kościuczukowi za kapitalną organizację wszystkiego w Warszawie oraz za bycie autyzm fighterem. Synapsis Dziękuję. Keep on rockin’!

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.