Teraz pare ciekawostek, mniej lub bardziej zaskakujących jeśli chodzi o moją nudną osobę. Lekki wpis, bo ile można pisać o autyźmie, parentingu i uzewnętrznianiu się. Emocje emocjami jednak dziś coś lżejszego. Coś co można przeczytać siedząc na klopie, coś co można pominąć jak się oczekuje poważnych tematów. Część z nich jest znanych już, cześć odkryje po raz pierwszy.  Zaczynamy!

Nikodem jest kurduplem – Oczywiście w moich oczach-  mam zaledwie 171 cm. Wielu z was podczas spotykań ze mną twarzą w twarz mówi mi że na klipach, zdjęciach czy w całej social-mediowej odsłonie jawie się im na dużo wyższego. Dobre sobie, do nagrań i fotek ubieram specjalnie dla was szpilki lub buty na koturnie. Żartuje, tak naprawdę staje na drabino-stołku jak TEN PREZES.

Nikodem większość nastoletnich lat podróżował na stopa– Kiedyś nawet z moim kuplem Miśkiem popularyzowaliśmy stopa akcją Pro-Stop, Kierowco nie bój się autostopowicza. Nawet gdy dostawałem od rodziców kasę na pociąg czy autobus, wolałem jeździć autostopem, a kasę oczywiście wydać na używki. Normalne, prawda? Jeździłem po kraju i Europie, jednego roku udało mi się wykręcić pięć tysięcy kilometrów tylko w wakacje. Oh czym ja nie miałem okazji jechać. Śmieciara, karetka, policyjny samochód ( na stopa, nie za karę), tiry to już codzienność, a raz kochani karawanem z dwoma pełnymi trumnami z tyłu. To były dreszcze haha.

Czego nie wiecie o Rock Daddy? - Nikodem i ciekawostki

Nikodem i jego pierwszy język – migowy-  Tak, tak, wychowali mnie niesłyszący rodzice, uprzedzam pytanie: Stracili słuch w wieku niemowlęcym, urodzili się zdrowi. Wada nabyta, wiec ja i mój starszy brat słyszymy nad wyraz dobrze. Od kiedy pamiętam to migałem, mówienie też mi szło ok, ale faktem jest że nasz świat był zajebisty. Całkiem inny. Mogłem z bratem migać i nikt z kolegów nie wiedział o co chodzi, a przy rodzicach wypowiadać się…nieparlamentarnie.

Nikodem jest wielkim fanem Monty Pythona i Misia-  Rozrywka wysokich lotów, zdecydowanie nie dla każdego. Potrafię w czasie rozmowy z kimś w temacie komunikować się tylko cytatami z powyższych dzieł klasyki gatunku. Oglądałem Pythony i inne Cyrki niezliczone ilości razy, a Miś myślę że koło tysiąca powtórzeń. Nie potrafię zrozumieć ludzi nie śmiejących się do rozpuku przy Żywocie Brajana, czy nie mniej zajebistym Świetym Gralu. Nie bawi cię to? Nie ma szans na sex.

Nikodem i jego kapele- Od dzieciaka kochałem gitary i chciałem grać na jednej. Przypadkiem moim instrumentem pierwszego kontaktu stała się perkusja. Kiedyś na jakimś kółku muzycznym brata zasiadłem i zacząłem grać. Naturalny talent, dopiero po paru latach brat przyniósł do domu gitarę. Poszedł do wojska, a gdy wrócił to już zadupcałem na wiośle jak szalony. Pierwsza kapela którą założyłem nazywała się Bury Hand, ( nie znałem englisza i nie wiedziałem że jest to błąd- powinna się nazywać Burying Hand) Grzebiąca Ręka- oczywiście miało to przedstawiać grzebanie w pewnej damskiej części ciała. Zawsze grałem w kapelach na gitarach oraz śpiewałem. Może dlatego nie jestem sławny.

Nikodema dziwactwa- Nie wejdę do transportu publicznego z dużym obiektem, jak wielka walizka, pudło czy coś dużego. Wystarczająco niekomfortowo czuję się z bagażem podręcznym. Nastawiam budzik trzy minuty po pełnej godzinie lub po wpół, czasem za trze czy pięć ale nigdy o pełniej godzinie. Nie lubię ciem, pająków i brzydzę się myszy. Nie potrafię wyczuć odczuć innych i nie jest mi smutno gdy ktoś umiera, tym bardziej jeśli jest to ktoś z rodziny bliskiej mi osoby, nie wiem co mam powiedzieć bo nic nie czuję.

Nikodem i Edukacja- Wywalono mnie z większości szkół średnich do jakich uczęszczałem, nie potrafię odpowiedzieć sobie na pytanie dlaczego. Skończyłem liceum zaoczne i zdałem maturę w PL. W Szkocji zacząłem studia w wieku 32 lat, ukończyłem pedagogikę wczesnoszkolną i przedszkolną i byłem jedynym facetem na roku. 39 dziewczyn i ja. Za oddanie się studiowaniu zostałem nagrodzony trzema nagrodami, między innymi studentem roku i nagrodą  uznania SQA od szkockiego odpowiednika ministerstwa edukacji. (czy coś w tym stylu)

Czego nie wiecie o Rock Daddy? - Nikodem i ciekawostki

Nikodem i Wyrok- Dostałem wyrok w zawiasach i 250 godzin prac społecznych jako niespełna osiemnastolatek za… podrobienie monetą pieczątki w legitymacji szkolnej. Jechałem pociągiem i konduktor przyczepił się do rozmazanej pieczątki na zdjęciu, która de facto była taka od zawsze. Pobrano mi odciski palców, zrobiono zdjęcie jak kryminaliście. Potem odpracowywałem te godziny w szpitalu w moim rodzinnym mieście. Kopałem doły, kosiłem trawę, ale głownie chodziłem po wódkę robotnikom w szpitalu. Z racji tego że nie byłem pracownikiem szpitala mogłem w czasie dnia opuszczać miejsce „pracy”, a oni nie. Więc latałem po wódkę, dzięki temu mój czas prac społecznych skrócił się o tydzień po świetnej rekomendacji moich „kolegów” z pracy, mojemu kuratorowi. Dobre co?

Nikodem Kocha rozwój osobisty –  Dla jednych to pranie mózgu, dla innych sposób na życie. Ja kocham rozwój osobisty i od lat uczęszczam na szkolenia Kołcza Majka i jego drużyny. MentalWay zmienił moje postrzeganie świata i samego siebie. Nauczyłem się ustalać  swoje gole i je osiągać. Książka jest efektem pracy nad sobą i dzięki rozwojowi osobistemu wiem, że mogę jeszcze więcej w życiu osiągnąć. Staram się wykorzystywać tą wiedzę w życiu codziennym.

Nikodem Uwielbia modę i stylizację- Oboje moich rodziców ma wykształcenie związane z szyciem. W moim domu była od zawsze maszyna do szycia i szybko nauczyłem się szyć. Już w podstawówce przerabiałem pierwsze ubrania. Całe szafy starych ubrań z lat 70-tych przerabiałem na coś modnego ( tak mi się bynajmniej wydawało) Mam w domu maszynę do szycia i marzy mi się ukończenie kursu szycia profesjonalnego. Wspominałem już kiedyś o marce ubrań, wszystko jest już dogadane, jednak póki co odłożyłem ten projekt na przyszłość

Nikodem jest hurraoptymistą- Kocham ludzi i życie, moje dzieciaki i czas spędzony z nimi. Myślę że Maksowi i Livii udziela się ten duch, są bardzo otwarci i uśmiechnięci. Nie planuję się zestarzeć mentalnie i chcę być krejzolem do starości, a nawet śmierci. Wydziarany, kochający ludzi i życie pełną piersią, facet który pomaga innym i czerpie z tego siły witalne. Spełniający się wariat, któremu trudniejsze chwile dodają motywacji i innego spojrzenia na ten świat. Odrzucam toksycznych ludzi i maruderów, chcę mieć tylko w około siebie moje dzieci ludzi którzy myślą podobnie, a przy tym jestem odpowiedzialnym ojcem i facetem.

 

Macie jakieś pytania? Coś was intersuje, wkurwia we mnie? Piszcie, może opowiem haha

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.

Zapisz się aby otrzymać wiecej informacji o książce

Proszę wyślij mi informacje jak kupić książkę.

FreshMail.pl