Fakt niezaprzeczalny, każdy ma lub miał wśród swoich znajomych kogoś toksycznego. Zachowanie tej osoby wpływa na nas, nasze otoczenie, nie rzadko toksyczna osoba nawet nie ma pojęcia o tym jaki wpływ ma na innych. Uratuj siebie. Odetnij się, wyrzuć ją ze swojego życia, nie zwlekaj. Dlaczego?

Toksyczne osoby wygrywają z logiką. Niektórzy z nich są totalnie nieświadomi tego co robią, z kolei inni cieszą się i żywią chaosem który wstrzykują w świat który ich otacza. Bawią się tym niczym malarz mieszaniem kolorów na palecie, kreują zamieszanie i knują intrygi by inni nie miali czasem lepiej niż oni sami. Badania dowiodły że stres i sytuacje stesopodobne, wpływają na nas negatywnie i powodują nieodwracalne zmiany w naszym mózgu.

Toksyczne znajomości - żyć lepiej, uratuj siebie! Nie zwlekaj!

Kilka dni stresu zmieniają nasze neurony na mniej efektywne, z kolei pare tygodni w stresie doprowadzają do nieodwracalnych zmian w połączeniach nerwowych mózgu. Idąc dalej, miesiące stresu doprowadzają do zniszczenia neuronu i jego gałęzi połączeń. Z doświadczenia wiem że duże pokłady stresu są łatwe do zidentyfikowania, jednakże praca w tle toksycznych ludzi nierzadko jawi nam się jako przyjacielska troska i opieka nad naszymi interesami bez których rzecz jasna, toksyczna osoba żyć nie zdoła.

Toksyczne znajomości powinny być usuwane z naszego życia za wszelką cenę, obciążają nasz mózg, przybierają postać przyjaciela grając z tym co ma największy wpływ na nasze poczucie szczęścia oraz umysłową stabilność-  na nasze emocje. Emocje i umiejętność panowania nad nimi to wyższy stopień wtajemniczenia. Umiejętność lokalizowania toksycznych ludzi, wycinania ich przy samej ziemi niczym chwasta jest bardzo pożądaną umiejętnością w dzisiejszym świecie. Większość ludzi sukcesu posiadło taką umiejętność, beznamiętnie sa w stanie zlokalizować i odciąć taką znajomość już w zarodku relacji międzyludzkiej.

Wyobrażasz sobie kogoś jak Richard Branson, Elon Musk, Bill Gates czy Steve Jobs który z sentymentu pozwala komuś na zatruwanie mu głowy narzekaniem, stękaniem, intrygami czy choćby graniem na emocjach w trakcie realizowania swojego planu wejścia na szczyt? Nie ma na to szans, wśród takich osób nie znajdziesz żadnego wampira emocjonalnego. Jeśli chcesz gdziekolwiek w życiu dojść, zamknąć pewien etap, pójść do przodu, żyć lepiej zdystansuj się do ludzi tego pokroju.

Toksyczne znajomości - żyć lepiej, uratuj siebie! Nie zwlekaj!

Wiem że nie jest to trudne, czasem jestem w stanie po paru chwilach z osobą określić czy jest typem wampira energetycznego, czy pasuje do mojej wizji świata. Uznasz to za szokujące, zapytasz jak mogę dzielić i sortować ludzi w taki sposób? To proste. Na świecie jest 7,2 mld ludzi, jeśli będę szczęściarzem przeżyję do siedemdziesiątki. nie jestem skupiony na tym by wszystkim dogodzić lub nawet by części się przypodobać.

Chcę w okół siebie mieć ludzi podobnych do mnie, którzy wspierają zamiast narzekać, którzy skłonni są do motywowania bardziej niż stękania że nasz pomysł i tak spali na panewce.

Nie  graj w ich gierki, nie staraj się ich zmieniać. To największa strata energii jaka może mieć miejsce. To dogrzewanie się lampką w czasie upałów stulecia, mało inteligentny sposób który nie wnosi nic do naszego życia. Swego czasu podziękowałem ogromnej ilości osób które mnie otaczały, dziś widzę jakim fantastycznym posunięciem była ta decyzja.

Toksyczne znajomości - żyć lepiej, uratuj siebie! Nie zwlekaj!

Ustal zasady i nie pozwól innym pogrywać na twoich emocjach. Mając taką wiedzę, znając granice i wiedząc na co sobie możesz pozwolić, jesteś kimś kto odpowiedzialnie kieruje swoimi emocjami. Dowiedz się co ci daje, a co zabiera szczęście. Brzmi kołczingowo, w dupie to mam. Myśl co chcesz, jednak kiedy ty kontrolujesz swoje emocje i dostęp do nich, toksyczny wampir nie wprowadzi w te szeregi chaosu, odetniesz go przy pierwszej próbie ingerencji  i wyłapiesz próbę żywienia się na twoim ekosystemie.

Nie skupiaj się na problemach, swoich, twoich bliskich. Bardziej produktywnie będzie się skupić na rozwiązaniu tychże problemów. Szukanie rozwiązań jest efektywne, pozytywne i ma ogromną zaletę. Zaprzecza tokowi myślenia osoby toksycznej. Taka osoba skupia się na problemach, trudnościach, na tym jak jest jej ciężko samemu lub w relacji i inną osobą. Mając taką przewagę, pokazujesz kto jest panem sytuacji i rozwiązania problemu. Nawet jeśli nie znasz dobrego rozwiązania to nie popadasz w spiralę narzekania, negatywnych emocji. Łamiesz kręgosłup toksycznej osoby przerywając jej rdzeń unieruchamiając jej macki przy samej szyi.

Toksyczne znajomości - żyć lepiej, uratuj siebie! Nie zwlekaj!

Pozwól sobie na relax, na oderwanie, na sen. Nie zadręczaj siebie a szukaj pozytywnego spojrzenia. Z minusa w plus, z każdej sytuacji można wyciągnąć w jakimś stopniu pozytywne emocje, wnioski, impuls do pójścia dalej. Dbaj o głowę a co za tym idzie, dbaj o dostarczanie jej pozytywnych emocji, serotoniny, adrenaliny , melatoniny. Wysypiaj się jak dziecko, kochaj, baw się, śmiej się uprawiaj sport, bądź szalony/szalona, żyj pełną piersią i pierdol toksycznych ludzi.

Wykorzystujemy pliki cookies. Szczegółowe informacje w polityce prywatności.